Pages: 1 [2] 3 4 ... 7

Author Topic: Na polskim pustkowiu  (Read 50748 times)

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #20 on: September 05, 2014, 10:00:07 AM »

weteranem może nie jestem, ale myśle że co nieco mogę pomóc a inni najwyżej mnie poprawią :)

a więc :
1.) z tego co wyczytałem klienta gry można ściągnąć na chwile przed ruszeniem serwera i tak naprawdę oryginał fallouta nie jest potrzebny, chociaż wiadomo fajniej być uczciwym xD potrzebny ci plik Master.dat oraz Critter.dat
2.) również z informacji pokój można załatwić sobie przystępując do jednej z 4 frakcji, póki go nie dostaniemy powinno się uważać :D
3.) co do programu to tak, jest ale AoP ma zupełnie inaczej wyglądający rozwój postaci niż jego poprzednicy (tj. 2238, fonline 2 czy reloaded) tutaj przynajmniej na początek wygląda na to że rodzaje broni są zbalansowane więc to zależy od ciebie. z innych serwerów wiem że First Aid jest przydatne
4.) na innych serwerach wiele osób robiło tak zwanego Craftera czyli oddzielną postać do robienia sprzętu, tutaj nie będzie to potrzebne, w wolnej chwili warto to rozwijać chociaż sprzęt można kupić od sprzedawców
5.) warto popatrzeć po innych wiki może jakieś porady się przydadzą, z drugiej strony to zupełnie inny serwer więc wszyscy jesteśmy świerzakami :)
Logged

JokeMaster

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 136
  • Tesla power core
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #21 on: September 05, 2014, 10:03:05 AM »

1 Z tego co widzę na forum potrzebne są też jakieś pliki z jedynki. Może to nielegalne ale mogę udostępnić swoje kopie na gogu.
2. Tutaj po dołączeniu do frakcji w bazie dostajesz pokój.
3. Ostatnimi czasy każdy FO ma własne skille, traity i perki więc ciężko o takowy kalkulator, może za jakiś czas.
4. Gra z założeń jest nastawiona pod pvp ale myślę że rozwój jako crafter będzie możliwy. Tylko w zone control czy pvp samemu będzie ciężko(a raczej niewykonalnie).
5.Najlepiej poczytaj wiki dostępne z panelu głównego strony :P
Logged
"You've gotten a lot farther than you should have maggot, but then you haven't met ME either. Your ride's over, mutie. Time to die."

I speak polish, english, russian and german in that order.

soon.

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #22 on: September 05, 2014, 10:08:35 AM »

wiem, że to może być nudne ale tutaj na wiki są podane formuły według jakich odbywa się cała rozgrywka - warto je przejrzeć i na ich podstawie podpasować sobie build. Wątpię by pierwsze postacie były mega udane, ponieważ według mnie to nowy serwer i trzeba metodą prób i błędów dojść do perfekcji, każdy preferuje co innego i o ile nie będzie tu tak jak np. na fonline 2 że robiąc karawanę wbija gość który ma miniguna i sprzedaje ci obrażenia za 300-400 hp xD to można zrobić tysiąc skutecznych buildów
« Last Edit: September 05, 2014, 10:12:05 AM by Ranforius »
Logged

JokeMaster

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 136
  • Tesla power core
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #23 on: September 05, 2014, 10:12:38 AM »

Myślę że przez pierwsze kilka dni unikniemy czegoś takiego ;)
Logged
"You've gotten a lot farther than you should have maggot, but then you haven't met ME either. Your ride's over, mutie. Time to die."

I speak polish, english, russian and german in that order.

soon.

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #24 on: September 05, 2014, 10:14:29 AM »

hehe zaleta nowych serwerów, poza tym mapa miasta jest na tyle duża, że powinno się uniknąc sytuacji typu resp jednej postaci przy drugiej na turn-base co równa się oddaniem gearu xD
Logged

JokeMaster

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 136
  • Tesla power core
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #25 on: September 05, 2014, 10:16:57 AM »

Tak się składa że jest tylko real time, nie ma trybu turowego.
Logged
"You've gotten a lot farther than you should have maggot, but then you haven't met ME either. Your ride's over, mutie. Time to die."

I speak polish, english, russian and german in that order.

soon.

Hitman

  • Phoenix Contributor
  • Wanderer
  • *
  • Offline Offline
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #26 on: September 05, 2014, 10:17:06 AM »

Tutaj nie ma tur. Cała rozgrywka jest w pełni zmodyfikowana do tylko i wyłącznie real time
Logged

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #27 on: September 05, 2014, 10:18:47 AM »

wiem, wiem podałem sytuację losową :) chociaż faktycznie źle to sformułowałem xD
« Last Edit: September 05, 2014, 10:20:45 AM by Ranforius »
Logged

Ama

  • Wanderer
  • *
  • Offline Offline
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #28 on: September 05, 2014, 12:21:59 PM »

JokeMaster a te pliki możesz podesłać, co by na start nie było problemów z góry bardzo dziękuję.
Logged

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #29 on: September 05, 2014, 12:37:19 PM »

JokeMaster a te pliki możesz podesłać, co by na start nie było problemów z góry bardzo dziękuję.

Ama jak chcesz to mogę ci np. przez poczte gmail przesłać oba pliki jak je wypakuje
Logged

JokeMaster

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 136
  • Tesla power core
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #30 on: September 05, 2014, 12:47:55 PM »

A ja właśnie odkryłem że brakuje mi płyty z fallouta 2 no nic, znowu muszę ściągnąć z GOGa.
Logged
"You've gotten a lot farther than you should have maggot, but then you haven't met ME either. Your ride's over, mutie. Time to die."

I speak polish, english, russian and german in that order.

soon.

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #31 on: September 05, 2014, 01:16:32 PM »

Dajcie chwilkę to wrzucę wam paczkę :)
Logged

JokeMaster

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 136
  • Tesla power core
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #32 on: September 05, 2014, 01:22:50 PM »

Ja mam jeszcze 50mb do pobrania ale jak mówię mogę tymczasowo udostępnić moje konto na GOGu
Logged
"You've gotten a lot farther than you should have maggot, but then you haven't met ME either. Your ride's over, mutie. Time to die."

I speak polish, english, russian and german in that order.

soon.

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #33 on: September 05, 2014, 01:44:36 PM »

Gdyby ktoś potrzebował plików Master i Critter to wrzucam link do paczki w której znajdują się obydwa :D

http://sh.st/tBO4o
Logged

Hitman

  • Phoenix Contributor
  • Wanderer
  • *
  • Offline Offline
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #34 on: September 05, 2014, 01:48:44 PM »

No i klops. Serwer opóźniony o 2h.... część postu Shangalara "...client will arrive soon, server in probably 2 more hours or so."
Logged

JokeMaster

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 136
  • Tesla power core
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #35 on: September 05, 2014, 01:51:17 PM »

Nie ma klopsa jest tak jak mówili, klient będzie o 20. Server - jak zrobią.
Logged
"You've gotten a lot farther than you should have maggot, but then you haven't met ME either. Your ride's over, mutie. Time to die."

I speak polish, english, russian and german in that order.

soon.

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #36 on: September 05, 2014, 01:54:16 PM »

czyli jeszcze parę minut, czekam z niecierpliwością xD
Logged

maszrum

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 79
  • The Rogues
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #37 on: September 05, 2014, 01:58:54 PM »

Quote
1. Czy grę mogę ściągnąć dopiero po starcie serwera i potrzebny jest orginał F2?

Potrzebujesz dwoch plikow z oringalnego Fallouta - master/critter.dat
Quote
2. Z FO pamiętam że dobrym rozwiązaniem było szybkie załatwienie sobie namiotu, w przypadku gdy jestem skazany do gry solo, tutaj też to mam brać jako pierwszeństwo?
Z tego co wiem startujesz z wlasnym pokojnem do, ktorego tylko Ty masz dostep.
Quote
3. Dosyć "dziecinne pytanie" ale jak sami wiecie gra polega na rozwoju swojego "animka" i co w tym wypadku mam wybrać, skille, perki pod kątem pvp, chyba był jakiś program kiedyś jako skill kalkulator do FO.
Byl taki program ale do innych gier na silniku FOnline, na cos takiego bedzie trzeba poczekac.


Quote
4. Czy jeśli mam grać samotnie może lepiej rozwijać się pod kątem pve, coś sprzedawać, dostarczać, produkować jest warto w świecie tej gry ?
Tego jeszcze nikt nie wie. Gra jest nowa :>
Wydaje mi sie ze na start jest to dobre rozwiazanie, zbudowac postac pod PvE




Quote
Chciał bym zaznaczyć że ta gra nie "głaszcze po jajkach" i dla was jako veteranów jest już grą znaną a przynajmniej wiecie co i jak, ale dla świeżaka jest ciężko, wiadomo potem już typowe pvp i człowiek który zostaje daleko w tyle przez błędy swoje, bardzo sobie utrudnia grę jak i traci na przyjemności.

Dlatego polecam dolaczyc do jakies grupy graczy, w ktorej gra ktos kto mial juz wczesniej stycznosc z FOnlinami.

« Last Edit: September 05, 2014, 02:03:05 PM by maszrum »
Logged

Ranforius

  • Wastelander
  • **
  • Offline Offline
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #38 on: September 05, 2014, 02:08:33 PM »


Dlatego polecam dolaczyc do jakies grupy graczy, w ktorej gra ktos kto mial juz wczesniej stycznosc z FOnlinami.

nawet ci, którzy mieli styczność z fonline'ami będą mieli kłopoty przez dużo większą ilość statystyk i zupelnie inną rozgrywkę, tak jak mówie : musimy on nowa nauczyć się grać w fonline na tym serwerze :D
Logged

Listonosz

  • Wanderer
  • *
  • Offline Offline
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Na polskim pustkowiu
« Reply #39 on: September 05, 2014, 02:09:41 PM »

Hmm coś nowego może być ciekawie....
Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7
 



SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder - Theme by Crip